Kto je Lucididit?

 

 

Volám sa Lucia. Som nadšená a vytrvalá domáca kutilka. Rada tvorím, kuchtím a vyrábam. Na mojom blogu lucididit.com som spojila príjemné s užitočným – moju slabosť pre písanie s vášňou pre fotografiu, tvorenie a kreatívne vyžitie. Leitmotívom môjho web-blogu je ukázať:

 

* že i s minimom finančných prostriedkov sa dá “zahrať veľké divadlo”

*že i zo starých a nepotrebných vecí (alebo ak chcete odpadu) sa dá vytvoriť niečo zmysluplné
a v neposlednom rade,

*že kreatívny dokáže byť úplne každý.

 

Okrem ústredných DIY tém: upcyklácie či recyklácie (prevažne súvisiacimi s témami interiéroveho dizajnu a home dekoru), sa na blogu venujem aj lifestylovým témam (recepty, handmade, trendy…). Inšpirácia a nápady sa na mňa valia z každej strany a mne neostáva iné, ako sa o ne s vami podeliť.

* Blog je k dispozícii v dvojjazyčnej verzii (SK + DE)

 

 

Do more of what makes you HAPPY!

 

Vždy som chcela robiť to, čo ma baví a napĺňa.  A tak som sa rozhodla spojiť PRÍJEMNÉ s UŽITOČNÝM – moju slabosť prepísanie s vášnou pre dizajn, DIY, maľbu, módu, varenie (a ešte oveľa viac). No a keďže som fanúšikom “WIN-WIN” stratégie, zároveň sa s vami podeliť o kopec nových nápadov, tipov, návodov a inšpirácií z oblasti interiérového a dekoratívneho dizajnu/home-dekoru, beauty, umenia či varenia. No prosto vám naservírujem pravú “taliansku minestrone”.

 

 

No a teda kto som?

story 1591780857785 e1591791026489 - about me

Vlastne paradoxne celkom nedostupný človek. Častokrát neviem, čo chcem. Takmer vždy však viem, čo nechcem. Mám vždy veľmi vysoké očakávania. Som nekonečná PERFEKCIONISTKA. Som úprimná, niekedy až príliš. Keď raz niečo začnem, musím to dotiahnuť DO KONCA. Som relatívne náročná. Obťažuje ma NEGATIVIZMUS. Vo všetkom, čo robím, musím mať systém. Mám slabosť pre poriadok a čistotu + veľký zmysel pre detail a sebadisciplínu.

 

Mojou najväčšou vášňou je umenie. Milujem kultúru a predovšetkým HUDBU. Bez nej si svoj život neviem predstaviť. Počúvam drum & bass a nikdy neprestanem. Rada chodím na párty a stále budem (kým kríže dovolia). V mojom hitparádovom rebríčku sa na prvej priečke už roky drží Björk. Milujem sledovať FILMY. Moje obľúbené žánre sú horory a “mystery movies”. Ešte ako študentka, ďaleko predtým, ako vypukol celý ten “cinema-boom”, som najradšej chodila do filmového klubu. Odvtedy sú pre mňa Monty Python, Pedro Almodovar či David Lynch úplne TOP OF THE TOPS. Seriály? O áno! Frasier kedykoľvek.

 

Som absolútne závislá na kokose. Pre istotu ešte raz: na KOKOSE. Milujem vôňu kávy a čerstvo pokosenej trávy. Mojím obľúbeným ročným obdobím je jar. Nie som dobrá (auto)vodička. Neviem oddychovať. Mám v hlave vždy 1000 myšlienok a nepoznám stand by modus. Aj preto sa často budím s pocitom, ako by ma prešla transsibírska magistrála. Milujem vyrábať veci, maľovať a tvoriť.

 

 

Som beznádejná “tvorkyňa”. Najskôr ma nájdeš niekde v Bauhause hľadať inšpirácie pre nové DIY projekty alebo v kvetinárstve obzerať sa po dajakej “kvecine”, čo by “pasovala” do mojej zelenej džungle. Dizajn? Beauty? Fashion trendy? Toto všetko absorbujem ako vata. Rovnako dobre mi to ide aj s absorbovaním informácií. Milujem dobré jedlo a víno. Nikdy sa ma nemusíte pýtať či si dám pohárik PROSECCA. Považujte za vybavené.


 

Ešte nejaké otázky? Potom si prečítaj a moje FAQ. Možno som vám na ňu už práve odpovedala. Viac si o mne môžete prečítať aj TU.

Viac si omne prečítate aj v príjemnom rozhovore pre Akčné ženy, lenka_says alebo v časopisoch Môj dom čHOME