Pýtaš sa kto som?

 

Volám sa Lucia. Už pár rokov nosím status „žena po tridsiatke“. S nálepkou „30 OVER“ nemám najmenší problém. Možno to bude znieť ako klišé, ale od istého veku má človek naozaj POCIT NOVÉHO ZAČIATKU. Naučila som sa počúvať samu seba, nasledovať svoju INTUÍCIU, plniť si svoje SNY, obklopovať sa príjemnými ľuďmi, viac CESTOVAŤ, viac vedome plánovať a…..hlavne veeeľa veľa SPÁNKU.

 

Problém mám však s okolím, ktoré nechápe (alebo nechce), že NEMÁM ZÁUJEM ŽIŤ PODĽA ŠABLÓNY, ako to spoločnosť „nalinkovala“ ešte pred 30-timi rokmi – „postav dom, zasaď strom„. Takže takto: nie som vydatá a nemám deti. Mám (po novom) nádherný byt,  zmysluplný job a skvelého muža („soulmate“). Robím, čo ma baví a stále milujem párty. TOTO SOM JA (v kocke)

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - about me

 

Intermezzo

 

A keďže aj toto som ja, len okamih mihnutia oka postačí a …. MYŠLIENKAMI som úplne inde. Zrazu cestujem v čase, prežívam všakovaké životy – raz ako spisovateľka, inokedy ako herečka či vedkyňa. Moja mama mi odmalička vravela, že mám nonstop HLAVU V OBLAKOCH. „Well, welcome to my FANTASY world“.

 

Laxne a bez odporu sa nechávam rozptyľovať divoko sa víriacimi korunami stromov ovládanými silou vetra a kladiem si otázku „prečo mi to sakra nepíše?“. Mysľou sa plynule prenášam do obdobia, keď som sa ešte ako redaktorka PÍSANÍM článkov živila. Ok preberám sa z tranzu, pomyselne si dávam facku a vraciam sa do formy. Takže kde sme to prestali? Aaaaahh… →

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - about me

 

Prečo blog?

Milovala som svoj job. Vlastne, vždy ma bavilo písať. A toto bolo jedným z hnacích motorov pre založenie tohto WEB/ BLOGU. Okrem iného aj vplyv môjho blízkeho prostredia a hádam najviac obrovská TÚŽBA po utíšení mojej večnej NESPOKOJNOSTI. Poznáš to: ráno vstaneš, ideš na 8 hodín do práce, vrátiš sa, máš pár hodín voľného výbehu a zajtra si môžeš celý film pustiť od začiatku. „YEEEY! Cant´t wait.“ A tak si v hlavnej úlohe hráš v tom istom filme celé dni, týždne, mesiace, roky….celý ŽIVOT. Raz za čas zmeníš žáner a znova natáčaš.

…REPEAT…

…REPEAT….

A to má byť všetko? :-O Hmmm…Myslím, že odpoveď je:

 

Do more of what makes you HAPPY

 

Mať dobrý job je síce fajn, ale pracovať na vlastnom projekte je o niečom inom. Neexistuje krajší POCIT, ako „držať v rukách“ výsledok TVOJEJ práce.

Vždy som chcela robiť to, čo ma baví a napĺňa.  A tak som sa rozhodla spojiť PRÍJEMNÉ s UŽITOČNÝM – moju slabosť prepísanie s vášnou pre dizajn, DIY, maľbu, módu, varenie (a ešte oveľa viac). No a keďže som fanúšikom „WIN-WIN“ stratégie, zároveň sa s tebou a inými podeliť o kopec nových nápadov, tipov, návodov a inšpirácií z oblasti interiérového a dekoratívneho dizajnu/home-dekoru, beauty, umenia či varenia. No proste ti naservírujem pravú „taliansku minestrone“.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - about me

 

No a teda ešte raz: Kto som?

Vlastne paradoxne celkom nedostupný človek. Častokrát neviem, čo chcem. Takmer vždy však viem, čo nechcem. Mám vždy veľmi vysoké očakávania. Som nekonečná PERFEKCIONISTKA. Som úprimná, niekedy až príliš. Keď raz niečo začnem, musím to dotiahnuť DO KONCA. Som relatívne náročná. Obťažuje ma NEGATIVIZMUS. Vo všetkom, čo robím, musím mať systém. Mám slabosť pre poriadok a čistotu + veľký zmysel pre detail a sebadisciplínu. (Áno, aj mňa to práve napadlo MONK).

 

Mojou najväčšou vášňou je umenie. Milujem kultúru a predovšetkým HUDBU. Bez nej si svoj život neviem predstaviť. Počúvam drum & bass a nikdy neprestanem. Rada chodím na párty a stále budem (kým kríže dovolia). V mojom hitparádovom rebríčku sa na prvej priečke už roky drží Björk („raise trouble ticket, please“). Milujem sledovať FILMY. Moje obľúbené žánre sú horory a „mystery movies“. Ešte ako študentka, ďaleko predtým, ako vypukol celý ten „cinema-boom“, som najradšej chodila do filmového klubu. Odvtedy sú pre mňa Monty Python, Pedro Almodovar či David Lynch úplne TOP OF THE TOPS. Seriály? O áno! Frasier kedykoľvek.

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - about me

Som absolútne závislá na kokose. Pre istotu ešte raz: na KOKOSE. 😀 Milujem vôňu kávy a čerstvo pokosenej trávy. Mojím obľúbeným ročným obdobím je jar. Nie som dobrá (auto)vodička. Neviem oddychovať. Mám v hlave vždy 1000 myšlienok a nepoznám stand by modus. Aj preto sa často budím s pocitom, ako by ma prešla transsibírska magistrála. Milujem vyrábať veci, maľovať a tvoriť.

 

Som beznádejná „SHOPPOHOLIČKA“. Najskôr ma nájdeš v shopping centre pachtiť po nových BEAUTY a FASHION trendoch, v Bauhause hľadať inšpirácie pre nové DIY projekty alebo v kvetinárstve obzerať sa po dajakej „kvecine“, čo by „pasovala“ do mojej zelenej džungle. Dizajn? Beauty? Fashion trendy? Toto všetko absorbujem ako vata. Rovnako dobre mi to ide aj s absorbovaním informácií. Milujem dobré jedlo a víno. Nikdy sa ma nemusíš pýtať či si dám pohárik PROSECCA. Považuj za vybavené.


 

Ešte nejaké otázky? Potom si prečítaj a moje FAQ. Možno som ti na ňu už práve odpovedala. Viac si o mne môžeš prečítať aj TU.

No a čo si myslím o blogoch? To si môžeš pozrieť v príjemnom rozhovore s lenka_says.

 

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - about me