Ako to robíš?”

 

Túto otázku som od okolia počúvala tak dlho, kým som sa nerozhodla moje kreácie zdieľať prostredníctvom vlastného webu.

 

Odpoveď je INŠPIRÁCIA. A tú ti rada poskytnem. Odteraz budeš stále v obraze, na čom práve pracujem a krok za krokom ti ukážem, ako na to. Načo zbytočne míňať peniaze na ďalšie dekorácie a vylepšenia do bytu, keď si ich dokážeš vytvoriť aj sám/sama? Vykašli sa na to, že nie si dosť kreatívny/a, že na toto nemáš čas alebo že máš obe ruky ľavé. V opačnom prípade ti zrejme nepomôžem.

 

MOTIVÁCIA je vždy cesta. Tá sa u mňa opäť prebudila s príchodom novej životnej etapy – zaobstaraní nového bytu. Zrazu sa mi v hlave nezadržateľne začali mihať nápady jeden za druhým. A tak som ich začala krok po kroku realizovať. Ďalším motivačným argumentom bol pre mňa “low budget”. Tá frustrujúca predstava, keď zistíš, že si si práve “dočista vypratal/a” svoje bankové konto, aby si si mohol/la tieto “štyri steny” dovoliť a v nich…bohapusté NIČ. Len hŕba krabíc plná handier, ďalšia hŕba krabíc a potom ešte krabice a znova krabice. Ale kam s nimi? Celé tri mesiace som žila v byte a´la “living in the box”. Bez kuchyne, bez jedálne…  Takto som si to vtedy nepredstavovala.

 

 

O osem mesiacov neskôr….

 

Byt je takmer hotový (hovorím takmer, pretože zariaďovať byt je projekt, ktorý nemá “deadline”). Mesiac čo mesiac pribúdali nové kúsky a bytové doplnky.

Niečo kúpené, niečo darované, niečo prerobené. Naučila som sa, že vkus sa skrýva v DETAILOCH. Pretože častokrát to, čo si ešte pred hodinou chcel/a vyhodiť, sa ti ešte môže náramne hodiť. Ja mám slabosť pre “staré” veci a rada im “dávam šancu na nový ŽIVOT“.

Medzi moje obľúbené materiály patrí drevo, tehla, betón, meď či vlna. V súčasnosti je handmade“, “zero waste”, “up- a re-cykláciatotálne v kurze. Nech už vsadíš na ktorýkoľvek eko nápad, budeš nielen “eko trendy”,  no navyše sa budeš môcť pýšiť jedinečným kúskom, aký nikto nemá. Vyrob si vlastný “EYE-CATCHER“. Ty to zvládneš!

 

Tak čo?

Presvedčila som ťa?

Ideme na to? Bude to zábava, uvidíš.

#home

 

“Home’s where you go when you run out of homes.”
― John le Carré

 

story 1591780704560 1 - DIY design