Vždy snažím do mojich projektov zakomponovať nejaký ten úžitkový a podľa možnosti aj upcyklačný faktor. Inak tomu nebolo ani pri tomto projekte, v ktorom som použila veľký a malý Tetra Pack. Poslúžili mi ako forma na sadrový odliatok, ktorého funkcia má jemne romantický charakter. Čo budeme na jeho výrobu potrebovať?
 
 

 
Potrebujeme:
sádru
nádobu s vodou
Tetra Pack (veľký a malý)
brúsny papier
hrniec s vodou
zaváraninový pohár
vosk
písmenkovú WASHI pásku
vlnený knôt
 
 
 
 
Čo poviete na takúto viackrát použiteľnú sviečku s dvojzmyselným popisom? Jednoduché a praktické. Odliatok sviečky dosiahnete liatím medzi veľkým a malým Tretra Packom – veľký (prázdny) od mlieka, malý (plný) od kokosového krému. Nechajte 24 hodín zaschnúť, obsah malého Treta Packu vylejte, vytlačte z neho vzduch a uzavrite. Takto ho poľahky vyberiete zo zaschnutého sadrového odliatku. Vonkajší prestrihnite a opatrne strhnite dole. Odliatok potom pekne opracujte a obrúste jemným brúsnym papierom.
 
Zvyšky sviečok vložte do zaváraninového pohára a roztopte vo vriacom vodnom kúpeli. Do stredu odliatku položte vlnený knôt (pomôžte si dreveným špízom ako vo videu). Následne zalejte voskom a hotovo!
 
 
Opcionálne môžete sviečku oživiť perzonifikovaným textom za pomoci WASHI pásky.
 
 
IMG 20210626 123649 2 768x1024 - Personalizovaná DIY Sviečka zo sádry. Ako na to?
 
 
Najlepšie je, že keď vám dohorí, viete si ju kedykoľvek naplniť zo zvyškov vašich dohorených sviečok. Preto ich nezahadzujte, ale zbierajte a roztopte. Takto budete mať sviečku takmer vždy FULL. Ak vás tento nápad bavil, pozrite si aj ďalšie upcyklačné projekty.