Tak na toto DIY toho budeme potrebovať síce o niečo viac, no výroba vlastnoručne potlačených utierok je zato náramne jednoduchá. Popravde, som rada, že som sa na to dala. Zabila som dve muchy jednou ranou – oživila som biele “tabula rasa” utierky, ktoré v mojej tmavej antracitovej kuchyni predtým nemali opodstatnenie a jednak ukojila svoje tvorivé chúťky. Ak si takéto utierky chcete vyrobiť aj vy, len smelo do toho! Ideálne ako darček pre kamošky alebo mamičku.

 

Na výrobu potrebujeme:

jednofarebné utierky (biele/ čierne…)

čiernu farbu na textil

kožené/ koženkové prúžky

kliešte na kožu

nity s dvojitým uzáverom

kožené/ koženkové visačky s nápisom HANDMADE

ľubovoľné pečiatky

korok

penovú gumu

polku citróna

kladivo a podložku

 

IMG 20210427 130526 resized 20210502 070839307 scaled - Handmade utierky s potlačou a koženým uškom

 

Postup:

V prvom rade začneme potlačou. Na výrobu som použila detské pečiatky (v tvare stromčeka, kaktusu, balónika, darčeku)… Ak také doma nemáte, nevadí. Pečiatky si viete poľahky vyrobiť aj z penovej gumy. Vystrihnite si obdĺžnik, namočte na kuchynskú hubku, na ktorú ste vytlačili kúsok farby na textil a otláčajte na utierky podľa vašej chuti a vkusu (dávajte si pozor, aby ste neotláčali príliš veľa farby, ale práve tomu by mala zabrániť tá hubka.

 

Podobne viete ako pečiatku využiť aj korok. A na svete je rozkošná bodkovaná! (Mimochodom moja obľúbená). A čo poviete na citrónikovú? Stačí použiť polku citróna a rovnako ako všetky predošlé pečiatky otláčať na látku vo vami zvolených rozostupoch. Rovnako tak môžete na otláčanie aj polku cibule, pomaranča, jablka, hrušky alebo zemiaku. Všetky tieto motívy sa ideálne hodia do kuchyne, nemyslíte? A čo poviete na bublinkovú fóliu prilepenú na kuchynskom valčeku? Alebo otláčanie vidličkou alebo lístkami šalvie? Ako vidíte, na otláčanie môžete využiť takmer čokoľvek. Doslova!

 

IMG 20210427 140722 1 resized 20210502 070837826 scaled - Handmade utierky s potlačou a koženým uškom

 

Keď ste s potlačou hotoví, do ľavého dolného rožku pripevnite visačky s nápisom HANDMADE a utesnite nitmi s dvojitým uzáverom. Na to budete potrebovať kladivo a podložku. Potom si odstrihnite kúsok koženého prúžka z rolky tak, aby ste ho vedeli prehnúť do podoby uška. Ten umiestnite do pravého horného rohu a pripevníte rovnako ako koženú visačku nitmi s dvojitým uzáverom. Celý postup si môžete pozrieť aj v zrýchlenom videopostupe na Instagrame.

 

IMG 20210427 130516 resized 20210502 070838659 scaled - Handmade utierky s potlačou a koženým uškom

 

Ta-dá, tak čo poviete na výsledok?

Foto: Lucididit