Už dlho predlho ma iritoval bezduchý maliarsky kútik, ktorému chýbal nápad a šmrnc. V prvom rade však farby, ktoré sú pre maliara tak potrebné, všakže? Tak som sa do toho obula a fádnemu maliarskemu kútiku prepožičala nový šat. A farebná stena bola na svete!

 

Inšpirovaná východom slnka pri mori som si zakúpila 6 rôznych farieb (koho by zaujímalo kde, farby si viete dať namiešať podľa farebných vzorkovníkov v Hornbachu – a to dokonca i v malých množstvách – jedna kolóra ma vyšla na ca. 5 eur).

 

inCollage 20210927 122338218 scaled - To je premena! Hravý maliarsky kútik na počkanie

 

A z tejto sviežej retro palety vzišlo TOTO:

 

IMG 20210924 124000 scaled - To je premena! Hravý maliarsky kútik na počkanie

 

Stenu som v geometrických líniách oblepila klasickou maliarskou páskou. Tá hrá v tomto prípade ústrednú úlohu, nakoľko budú biele línie (pôvodnej bielej steny) po jej odstránení vytvárať veľmi efektnú kontrastnú funkciu. V tých istých farebných kombináciách som ponatierala aj papierové krabice a drevené debny ako i drevený regál, aby to spolu všetko pekne ladilo. Použila so na to zvyšky farieb, ktoré som aplikovala i na maľovanie stien. Nebudeme predsa mrhať!

 

Aby som podčiarkla retro feeling 70.-tych rokov, na stenu som pripevnila aj písmenkový LED nápis. Tenzoženiete online (google it)  už od 15 eur. Dajte si pri výbere pozor, či sú na USB konektor alebo na baterky (v mojom prípade na stene nie je prítomná zástrčka, takže som vybrala baterkovú svetelnú zostavu a krabičku na baterky šikovne zakamuflovala).

Tak čo poviete na výsledok?

 

inCollage 20210927 122421784 scaled - To je premena! Hravý maliarsky kútik na počkanie

 

Celý postup si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

 

Ak sa vám táto premena páčila, pozrite si aj:

 

PRED a PO: Premena izby bez výmeny nábytku