Vaše prianie je mi rozkazom. Usaďte sa, prosím. Šálok dobrej kávy a koláčik sa už nesú. Dovoľte mi pozvať vás aj do môjho salóniku, kde podávam čaj. Ako inak, o piatej! Zrejme vás zaskočil môj uvítací ceremoniál. Žiadne „buď – alebo? Žiadne „dáte si kávu alebo čaj? No to snáď nie! Neviem ako vy, no ja mám pri tejto otázke zakaždým dilemu. Nič nie je nad šálok horúceho čaju s medom a citrónom, no ráno bez kávy? Tak to by teda nešlo!

Nedávno som si v mojich ctených kruhoch urobila malý prieskum. Otázka za milión znela: Ste viac káva alebo čaj? Vyzerá to tak, že „syndrómom chronickej nerozhodnosti” trpíme viacerí. Prečo je to tak? Nuž, hovoríme o dvoch z najpopulárnejších nápojov na svete (o káve sa dokonca hovorí, že je po rope druhou najpredávanejšou svetovou komoditou). Milujeme ich nielen pre neopakovateľné spojenie chuti s arómou, ale aj ich stimulačné a povzbudivé účinky na náš organizmus. Dodnes sa vedú dišputy o tom, čo je zdravšie. Azda najznámejšia dilema všetkých čias (teda hneď po tej so sliepkou a vajcom, všakže?). No poviem vám, dopriať si dúšok nápoja, na ktorý máte práve chuť je viac ako akékoľvek nezmyselné štúdie. Vykašlite sa na prieskumy a ponorte sa so mnou do sveta čajových plantáží a zeme, kde rastie „hnedé zlato”. Pozývam vás na malú ochutnávku klenotov medzi nápojmi.

YouTube aktivieren?

Auf dieser Seite gibt es mind. ein YouTube Video. Cookies für diese Website wurden abgelehnt. Dadurch können keine YouTube Videos mehr angezeigt werden, weil YouTube ohne Cookies und Tracking Mechanismen nicht funktioniert. Willst du YouTube dennoch freischalten?