• »spolupráca/ ad« 

 

Interiér podlieha dizajnovým trendom podobne ako šatník móde. Kým kedysi stačilo steny vymaľovať, dnes sa víta každý akokoľvek uletený nápad. Farby a tapety vždy nestačia.  Ani kreativite a originalite sa už medze nekladú. Ak sa vám zdá váš domov nevýrazný a nudný, je na čase niečo zmeniť. Potrebujete oživiť mdlý priestor bez života? Premýšľate nad tým, čo s  holými stenami v byte? A čo tak skúsiť nástennú obrazovú galériu? Ideálny spôsob ako vyčarovať „eycatcher“ na počkanie.


 

Hoci som sa na tému obrazových galérií bola na blogu už dávnejšie rozpísala (v článku  Super jednoduchý trik na stenu, ktorá priláka všetky pohľady), tentokrát si na ňu posvietime trošku z iného pohľadu. V predošlom príspevku (ktorý vám môže byť i v tom aktuálnom dobrou pomôckou) som zhrnula ako takéto obrazové kompozície na stenu najlepšie umiestniť (*podľa hornej línie, *podľa spodnej línie, *podľa stredovej línie, *podľa organizovaného chaosu do nejakého geometrického tvaru alebo * cestou bohapustej asymetrie).

 

My sme si vtedy zvolili teóriu absolútneho chaosu. Nielenže sme obrazy pribíjali na stenu bez predošlého plánu, ale aj v asymetrických odstupoch a optickej nepravidelnosti. Išlo o obrazovú foto-galériu, na ktorej sme zvečnili tie najkrajšie zábery z našich poznávacích ciest a dobrodružstiev. Asi nemusím spomínať, že galéria je jedným z hlavných statementov v našej obývacej miestnosti. To je zrejmé.  Pre nás samotných má ešte o jednu dimenziu viac – a síce i silný emocionálny charakter. Návod ako správne rozmiestniť obrazy či už v symetrickom alebo asymetrickom prevedení  rovnako nájdete v mojom staršom príspevku.

 

Dobre a teraz na inú nôtu! Ak si chcete ušetriť pracné kombinovanie a meranie, na Desenio.sk si môžete zakúpiť už hotové obrazové zostavy. Sú fakt nádherné! Sama by som si nevedela vybrať. Ale vybrala som si! Teraz si zrejme pomyslíte, prečo som si tú prácu neušetrila už vtedy? Po prvé, lebo som handmade kutil a po druhé, lebo som o nich jednoducho nevedela. I preto som si povedala, že TOTO by mohol byť  dobrý materiál na článok. Lebo mám konečne ideálnu alternatívu pre všetkých lenivcov, ktorí mi síce píšu, ako super to vyzerá, no sami by sa do toho nepustili… Tak a teraz vám už v ceste nebráni nič!

 

 

IMG 20200223 110429 1 resized 20200604 045109012 - (Ne)obyčajný spôsob ako „vytunovať“ vaše steny

 

Keďže sa nám naša prvá obrazová galéria fakt vydarila a jej výsledný efekt predčil naše očakávania, rozhodli sme sa o ňu rozšíriť aj ďašiu zo stien. Len s menšou úpravou. Kým sme tú prvú pribíjali na stenu v rôznych veľkostiach rôznych rámov a v asymetrických rozostupoch, tú druhú sme sa rozhodli zavesiť úplne inak – a síce v rovnakých veľkostiach rovnakých rámov a v absolútnom symetrickom rozložení.

 

Funguje to úplne jednoducho. Buď si vyberiete celý obrazový set (ktorý je variovateľný) alebo každý osve a vyskladáte si vlastnú obrazovú kompozíciu. Obrazy, resp. plagáty sú k dispozícii iba v rozmeroch, ktoré sú uvedené na webovej stránke.

 Pre viac inšpirácií sledujte @desenio

 

Obrazové rámy a pasparty sa predávajú zvlášť, preto si pri plagátoch nezabudnite vybrať preferenciu a váš výber nakonfigurovať podľa vašich predstáv. V prípade, že ste našli zostavu, v ktorej sa vám nejaký námet nepáči, pokojne ho môžete zo setu vyhodiť (alebo miesto neho dodatočne vybrať iný).

 

V mojej obrazovej zostave (ktorú som si individuálne vyskladala) sú zámerne povyberané čierno-biele zábery tak, aby nám ladili s čierno-bielou tapetou z kníh. V prípade, že by niektorého z vás ten či oný obraz oslovil natoľko, že by si ho chcel kúpiť, dávam vám k dispozícii aj ich názvy tak, ako sú uvedené na stránke Desenio.sk (začnem v poradí ako ich vidíte na fotke):

 

IMG 20200223 110409 1 2 scaled - (Ne)obyčajný spôsob ako „vytunovať“ vaše steny

 

 

Uptown, Kitchen Calls, F**k It, Diana Ross, Vintage Camera, Parisian Balcony

 

Ak vás práve teraz napadlo, že Desenio by mohol byť skvelý darček pre vašich blízkych, tak vedzte, že takúto zostavu viete darovať i v podobe darčekovej karty. V prípade, že vás môj tip oslovil, určite navštívte aj zákaznícky servis na ich webe, kde nájdete odpovede na všetky vaše otázky.

 

Foto: Lucididit

∗v spolupráci s Desenio