Neobyčajná premena neobyčajnej toalety (alebo ak chcete WC) je v tomto prípade viac ako výstižná – veď kto sa už doma pustí do vymaľovania všetkých štyroch stien vrátane stropu na čierno v takej malej miestnosti akou je WC, aby ju neskôr premenil do ešte bláznivejšej podoby? My dvaja blázni áno! Už pri sťahovaní sme si povedali, že z nášho domova urobíme miesto, v ktorom bude na každom kroku cítiť kúsok z nás… Odviazanosť a opovážlivosť pri zariaďovaní je pre nás jedinou i možnou cestou, ako to docieliť.

 

 

Čierne steny. Áno alebo nie?

Čo si budeme klamať, čierne steny nie sú pre každého. Kým pre niekoho sú znakom odvážnosti a elegantnosti, na iného pôsobia skôr odpudivo ba až zastrašujúco. V našom príbytku sme od začiatku vedeli, že na toalete pre hostí sa poriadne vybláznime. Prepožičali sme jej kompletne čierny tabuľový LOOK a kriedovým perom na steny napísali niekoľko motivačných slov v anglickom, nemeckom a slovenskom jazyku (vzhľadom na našu multilinguálnu domácnosť), aby sme si deň čo deň pripomenuli, čo má v živote váhu.

inCollage 20211107 202721543 - PRED a PO:  neobyčajná premena neobyčajnej toalety (WC)

Po troch rokoch nás tento TEMNÝ STYLING omrzel, a tak som sa rozhodla pustiť do niečoho ešte povážlivejšieho. Čierno-biely REFRESH nápadne sa ponášajúci na TAPE ART s mierne psychadelickým podtónom je viac ako nekonvenčný, no to sme aj my, a tak bola voľba jasná! Ideme do toho!

 

 

Premena s investíciou do 100 eur

Na REMAKE toalety sme rovnako ako pri premene detskej izby neopoužili viac finančných prostriedkov ako bolo nutné. Jedinou investíciou boli v tomto prípade:

  • farby,
  • maliarske valčeky,
  • maliarske pásky (veeeľa maliarskych pások),
  • štetce a jednorázové rukavice

 

Hovoríme tu o investícii do 100 eur! 

 

 

Grafický vzor inšpirovaný TAPE ART

Pri realizácii čierno-bieleho grafického vzoru som sa nechala inšpirovať umením zvaným TAPE ART. Nejde o nič iné, ako umenie podobné tomu klasickému, len s tým rozdielom, že miesto farby sa používa lepenie pások. Ja som sa rozhodla pre vlastnú interpretáciu – spojenie tradičnej maľby evokujúcej tvorbu TAPE ART, ktorá ňou ale nie je (aspoň nie v pravom slova zmysle  – nakoľko mi pásky síce pri výrobe poslúžili ako protriedok, ale po splnení účelu aj doslúžili).

inCollage 20211107 201211239 - PRED a PO:  neobyčajná premena neobyčajnej toalety (WC)

Na stenu som ich lepila bez akejkoľvek predlohy či presného merania. Všetko som realizovala prakticky spontánne, ako sa hovorí, od oka. Najnáročnejšou časťou bolo dosiahnutie čistých línií. Základom je preto kvalitná maliarska páska, dôkladne nalepenie, ale i primerané množstvo farby na valčeku. Čím dôkladnejšia príprava a práca, tým čistejšie línie. Kde bolo nutné, tam som menšie nedostatky dotiahla voľnou rukou za pomoci tenkého štetca. Na dokončenie celého projektu som spotrebovala 3 až 4 kotúče pásky.

 

Rovnakú techniku som použila aj pri premene maliarskeho kútika:

To je premena! Hravý maliarsky kútik na počkanie

 

 

Farebné akcenty

Na čierno-bielej kombinácii je najúžasnejšie to, že je nadčasová a možno ju kombinovať s ktoroukoľvek farbou! My sme sa rozhodli netradične pre ŽLTÚ v zmysle “keď už odvážne, tak poriadne”. Posunuli sme svoje hranice akceptovateľnosti o krôčik ďalej a dali šancu farbe, ktorá u nás doposiaľ nemala opodstatnenie v žiadnej podobe.

inCollage 20211107 202301392 - PRED a PO:  neobyčajná premena neobyčajnej toalety (WC)

Na tento krok sme zakúpili 4 drevené debny – 3 malé a jednu veľkú. S veľkou dávkou sebazaprenia a odvahy som ich natrela žiarivou žltou, ktorá mala byť v tomto prípade nosným farebnym akcentom. Nebudem vám klamať, do hodiny som ich chcela pretrieť oranžovo-červenou, no s odstupom hodín mi prišla v čierno-bielej kombinacii prvoplánová.

 

 

„Matchy – matchy“

Na dokončenie celej premeny boli potrebné detaily: debny sme naplnili uteráčikmi, toaletným papierom a časopismi. No a čerešničkou na torte boli ako inak obrazy. Tie plnia hneď dvojakú funkciu – jednak zakrývajú dvierka do šachty a jednak dotvárajú celkový dojem. Na dokončenie celej premeny sme použili obrazy DESENIO.  Ak si chcete ušetriť pracné hľadanie námetov,  kombinovanie a následné rozloženie, na Desenio.sk si môžete zakúpiť už hotové obrazové zostavy.

 

Pozrite si aj instagramový post

 

S kódom „LUCI35“ máte 35% zľavu na všetky plagáty * na všetkých
stránkach @desenio od 16. do 22. novembra 2021.

* poznámka: zľava sa nevzťahuje na rámy, ručne vyberané a personalizované plagáty

Pre viac inšpirácií sledujte @desenio!

inCollage 20211107 191601796 1 - PRED a PO:  neobyčajná premena neobyčajnej toalety (WC)

 

Funguje to úplne jednoducho. Buď si vyberiete celý obrazový set (ktorý je variovateľný) alebo každý osve a vyskladáte si vlastnú obrazovú kompozíciu. Obrazy, resp. plagáty sú k dispozícii iba v rozmeroch, ktoré sú uvedené na webovej stránke. Obrazové rámy a pasparty sa predávajú zvlášť, preto si pri plagátoch nezabudnite vybrať preferenciu a váš výber nakonfigurovať podľa vašich predstáv. V prípade, že ste našli zostavu, v ktorej sa vám nejaký námet nepáči, pokojne ho môžete zo setu vyhodiť (alebo miesto neho dodatočne vybrať iný).

 

Do pozornosti vám uvádzam i  ďalšie obrazové ukážky v ostatných kútoch nášho príbytku a dokonca i u suseda. Ak by niektorého z vás ten či oný obraz oslovil natoľko, že by si ho chcel kúpiť, dávam vám k dispozícii aj ich názvy tak, ako sú uvedené na stránke Desenio.sk (linky sú uvedené pod foto):

 

IMG 20211107 122402 scaled - PRED a PO:  neobyčajná premena neobyčajnej toalety (WC)

 

Neviete, ako zavesiť obrazy a vytvoriť koláž? Pomôže vám týchto 5 trikov.

12 - PRED a PO:  neobyčajná premena neobyčajnej toalety (WC)

Foto: Lucididit

v spolupráci s Desenio