Minule sme si vyrábali krúžky na servítky z roliek toaletného papiera a juty, tentokrát si vyrobíme prstence z modelovacej hmoty. Náramne jednoduché a náramne efektné, tak si povedzme, čo budeme na ich výrobu potrebovať a ako na to.

 

Na výrobu potrebujeme:

rýchloschnúcu modelovaciu hmotu

fľašu alebo valček 

písmenkovú abecedu 

tyč, rolku toaletného papiera alebo svietnik (poslúžia ako stojan na formovanie prstencov)

nádobku s vodou

pracovnú dosku

kožené šnúrky

nôž

pravítko

sklenené alebo kovové slamky

jemný brúsny papier

 

IMG 20210414 142921 1 scaled - Prstence na servítky z modelovacej hmoty

 

Postup:

V prvom rade si na pracovnej doske vyvalcujeme modelovaciu hmotu podobne ako cesto a za pomoci pravítka narežeme plátky rovnakých šírok (napríklad v šírke pravítka, no môžete použiť aj vlastné merítko podľa toho, aké široké chcete prstence mať). Počet plátkov záleží od toho, aký počet prstencov potrebujete, 4, 6, 8 alebo viac.

 

Plát oviňte okolo tyče, rolky toaletného papiera alebo svietnika, ktoré vám poslúžia ako stojan na výrobu a formovanie prstencov. Plátok orežte na jeho konci tak, aby jeden koniec prekrýval druhý a spojte prstom navlhčeným vo vlažnej vode. Následne vypichnite dva krúžkové otvory v hornej a dolnej časti spoja oboch koncov plátu sklenenou alebo kovovou trubičkou.

 

IMG 20210413 112548 1 scaled - Prstence na servítky z modelovacej hmoty

 

Celý tento proces zopakujte toľkokrát, koľko prstencov potrebujete. Potom príde na rad písmenková abeceda, resp. pečiatky písmenkovej abecedy (nájdete ju napr. na SASHE.sk alebo si do vyhľadávača zadajte kľúčové slovo “písmenková abeceda” a vyhodí vám niekoľko akternatív, kde ju kúpiť). Na náprotivnú stranu spojov vtlačte do hmoty písmenkami ľubovoľný text. Ja som sa rozhodla pre LET´S EAT, no v princípe si môžete vygravírovať čokoľvek, čo vám napadne. Napríklad mená alebo prívlastky, atď… Predtým, ako necháte hmotu zaschnúť, upravte všetky nerovnosti a chybičky prstom namočeným vo vlažnej vode a nechajte na min. 24 hodín prirodzene vyschnúť.

 

Keď sú prstence suché, opatrne ich zveste zo stojana a obrúste ich okraje jemný brúsnym papierom. Napokon prídu na rad kožené prúžky. Prevlečte ich zvnútra z jednej dierky do druhej a len uviažte (neuzlite). Celý postup si môžete pozrieť aj vo videodokumentácii na Instagrame alebo ako REEL.

 

Perfektné, zvládli ste to! No povedzte, nie sú nádherné?

 

Foto: Lucididit