Je nedeľné upršané ráno a tebe sa nechce ísť nakúpiť. Otvoríš chladničku a snažíš sa pozliepať, čo sa nájde. Poznáš to? Tak takto nejako som prišla aj k tomuto receptu. Asi už šípiš, že som v chladničke našla šampiňóny a pór. Správne! Ok, ok, na polievku budeme potrebovať trošku viac ako tieto dve suroviny, no to je už aj koniec príbehu. Nekomplikované, že? Takýto je aj celý recept. Opäť dobrá pol hodinka. Ani sa nenazdáš a už budeš chlípať. Tak načo zbytočne rečniť. Poďme na to:

 

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Krémová šampiňónovo-pórová polievkaPotrebujeme:

1dcl oleja

1 pór

250g šampiňónov

1 červená cibuľa

cca. 150 g slaniny

1-2 dcl smotany alebo šľahačky na varenie

soľ a čierne korenie

petržlenová vňať

1 dcl bieleho vína

lyžica masla

4-5 malých zemiakov


 

Postup:

Do hrnca pridáme olej, ohrejeme a vložíme nadrobno nakrájanú cibuľu a opražíme do zlatista. Po nej nasleduje na kocky nakrájaná slanina. Minútku pražíme a napokon pridáme nakrájaný pór a šampiňóny. Opäť premiešame, podlejeme vínom, pridáme lyžicu masla, osolíme, okoreníme a zalejeme zovretou vodou alebo vývarom (cca. 400 ml).

***

Teraz prídu na rad na kocky nakrájané zemiaky. Varíme 20-25 minút a pridáme smotanu. Celé to necháme ešte raz zovrieť a povaríme ďalších 10 minút, podľa potreby dochutíme, pridáme petržlenovú vňať a môžme servírovať.

 

 

Chutí božsky!

Tip: Dobre padne hlavne po ťažkých piatkových večeroch

Dobrú chuť!

 

Foto: Lucididit, Unsplash

YouTube aktivieren?

Auf dieser Seite gibt es mind. ein YouTube Video. Cookies für diese Website wurden abgelehnt. Dadurch können keine YouTube Videos mehr angezeigt werden, weil YouTube ohne Cookies und Tracking Mechanismen nicht funktioniert. Willst du YouTube dennoch freischalten?