Je nedeľné upršané ráno a tebe sa nechce ísť nakúpiť. Otvoríš chladničku a snažíš sa pozliepať, čo sa nájde. Poznáš to? Tak takto nejako som prišla aj k tomuto receptu. Asi už šípiš, že som v chladničke našla šampiňóny a pór. Správne! Ok, ok, na polievku budeme potrebovať trošku viac ako tieto dve suroviny, no to je už aj koniec príbehu. Nekomplikované, že? Takýto je aj celý recept. Opäť dobrá pol hodinka. Ani sa nenazdáš a už budeš chlípať. Tak načo zbytočne rečniť. Poďme na to:

 

christine siracusa 363265 unsplash 278x300 - Krémová šampiňónovo-pórová polievkaPotrebujeme:

1dcl oleja

1 pór

250g šampiňónov

1 červená cibuľa

cca. 150 g slaniny

1-2 dcl smotany alebo šľahačky na varenie

soľ a čierne korenie

petržlenová vňať

1 dcl bieleho vína

lyžica masla

4-5 malých zemiakov


 

Postup:

Do hrnca pridáme olej, ohrejeme a vložíme nadrobno nakrájanú cibuľu a opražíme do zlatista. Po nej nasleduje na kocky nakrájaná slanina. Minútku pražíme a napokon pridáme nakrájaný pór a šampiňóny. Opäť premiešame, podlejeme vínom, pridáme lyžicu masla, osolíme, okoreníme a zalejeme zovretou vodou alebo vývarom (cca. 400 ml).

***

Teraz prídu na rad na kocky nakrájané zemiaky. Varíme 20-25 minút a pridáme smotanu. Celé to necháme ešte raz zovrieť a povaríme ďalších 10 minút, podľa potreby dochutíme, pridáme petržlenovú vňať a môžme servírovať.

 

 

Chutí božsky!

Tip: Dobre padne hlavne po ťažkých piatkových večeroch

Dobrú chuť!

 

Foto: Lucididit, Unsplash