Keď som na Instagrame odštartovala #kreatívnesobotyslucididit, ešte som netušila, že sa raz pustím aj do kreatívnych duelov s inými tvorcami. No stalo sa tak. A výsledkom prvého z nich bolo toto slniečkové zrkadlo v boho štýle.

 

Jeho výroba bola náramne jednoduchá, tak si zhrňme, čo na jeho výrobu budeme potrebovať:

menšie okrúhle zrkadlo

drevené špízy

lepiacu pištoľ

kus lana

špagát

kartón z krabice

 

V prvom rade si ceruzou na kus kartónu obkreslíte obvod zrkadla. Potom kruh vystrihnite, ALE nestrihajte hneď po načrtnutom obvode. Nechajte si po obvode asi centimetrovú rezervu, prípadne si ju dokreslite kružidlom a potom vystrihnite.

 

IMG 20210327 154048 resized 20210331 025612025 scaled - Slniečkové zrkadlo v štýle "boho" - ako na to?

 

Obvod oblepte lanom za pomoci lepiacej pištole a prečnievajúcu kartónovú rezervu odstrihnite. Otočte a zo zadnej strany naliepajte jeden drevený špíz vedľa druhého v pekne rovnomerných odstupoch pozdĺž celého kruhového obvodu. Z kúsku špagátu si urobte slučku (tá poslúži na zavesenie zrkadla) a nalepte zo zadnej strany lepiacou pištoľou. Následne otočte a do lanového obvodu zasaďte zrkadlo, ktoré prilepíte lepiacou pištoľou o kartón. Ta-dáááá. HOTOVO!

 

Hovorila som vám predsa, že je to náramne jednoduché. Nezabudnite, že všetky videopostupy nájdete aj na mojom instagramovom progile v highlights – DIY TUTORIALS.

 

Foto: Lucididit