Let the night light in…

 

Rovnako ako môj boyfriend ani sa sa netajím vášňou pre fotografiu. Po každom spoločnom fotení či dovolenke zasadne rada (akože on a ja) a vedú sa hlboké dišputy o tom, akého fotografického faux pas som sa dopustila, ako som hrubo porušila zásady zlatého rezu alebo zanedbala silu denného svetla. Po podnetnej „výmene názorov” nasleduje postprodukcia a výber „BEST OF” snímkov, ktoré čestne putujú do spoločnej zbierky. Zakaždým, keď vyrábam koláže do nového fotoalbumu, hovorím si, aká je to škoda zatvárať všetky tie krásne momentky a spomienky do strán čierneho papiera. Až kým som si v hlave neposkladala kúsky puzzle: svetelná reťaz, drevené štipce na bielizeň a poriadny kus bielej nudnej steny v spálni.

 

A nápad bol na svete! Heuréka!!!

 

Kto by to bol povedal, že sa z obyčajných štipcov na bielizeň a prostého špagátu (príp. svetelnej reťaze) dá vyrobiť štýlová dekorácia? FOTO – girlanda je jednoznačne tým najjednoduchším, najmilším a najosobnejším interiérovým doplnkom, aký som si kedy vyrobila. Celá príprava trvá asi 5 minút, nestojí takmer nič a výsledný efekt je jednoducho úžasný. Vždy, keď sa ráno zobudím, môj prvý pohľad smeruje na zábery z výletov, osláv či dovoleniek. No a keď sa zotmie, príjemne svieti.

 

IMG 9427 1 - Ako si vyrobiť štýlovú svetelnú foto-girlandu

 

Potrebujeme:

svetelnú reťaz alebo špagát

2 malé klince

štipce (drevené)

vytlačené fotky (ja som sa rozhodla pre čiernobiele) 

kladivo, nožnice

 

Špagát pripevníme 2 klincami na stenu tak, aby v strede mierne prevísal. Následne okolo šnúry omotáme svetelnú reťaz (odporúčam reťaz na baterky – takto ju môžeš umiestniť kdekoľvek bez ohľadu na to, či máš po ruke zásuvku). A teraz prídu na rad drevené štipce, ktorými popripíname naše „BEST OF” snímky.

 


 

 

Tipy na záver:

  • Drevené štipce na bielizeň si môžeme nafarbiť vo farbách interiéru ladiac s doplnkami, ozdobiť ich vzormi alebo písmenkami. Takto si celú dekoráciu „vypimpujeme” k dokonalosti.

  • Ak nemáš po ruke svetelnú reťaz ani štipce, pomôž si špagátom a papierom. Nastrihaj si z papiera štvorce (počet závisí od toho, koľko fotiek chceš na girlandu zavesiť). Do vystrihnutých štvorcov spravíš dierkovačom dva malé otvory a nalepíš na ne vybrané fotky. Prevlečieš cez ne špagát, pripevníš na stenu a hotovo.
  • Ak doma narýchlo nenájdeš ani žiadne vhodné fotky, lebo ich archivuješ v počítači, jednoducho ich nahraď pohľadnicami.

 

 

Veľa zábavy pri výbere fotiek a nezabudni: fantázii sa medze nekladú.

 

 

Foto: Lucididit