Let the night light in…

 

Rovnako ako môj boyfriend ani sa sa netajím vášňou pre fotografiu. Po každom spoločnom fotení či dovolenke zasadne rada (akože on a ja) a vedú sa hlboké dišputy o tom, akého fotografického faux pas som sa dopustila, ako som hrubo porušila zásady zlatého rezu alebo zanedbala silu denného svetla. Po podnetnej „výmene názorov” nasleduje postprodukcia a výber „BEST OF” snímkov, ktoré čestne putujú do spoločnej zbierky. Zakaždým, keď vyrábam koláže do nového fotoalbumu, hovorím si, aká je to škoda zatvárať všetky tie krásne momentky a spomienky do strán čierneho papiera. Až kým som si v hlave neposkladala kúsky puzzle: svetelná reťaz, drevené štipce na bielizeň a poriadny kus bielej nudnej steny v spálni.

 

A nápad bol na svete! Heuréka!!!

 

Kto by to bol povedal, že sa z obyčajných štipcov na bielizeň a prostého špagátu (príp. svetelnej reťaze) dá vyrobiť štýlová dekorácia? FOTO – girlanda je jednoznačne tým najjednoduchším, najmilším a najosobnejším interiérovým doplnkom, aký som si kedy vyrobila. Celá príprava trvá asi 5 minút, nestojí takmer nič a výsledný efekt je jednoducho úžasný. Vždy, keď sa ráno zobudím, môj prvý pohľad smeruje na zábery z výletov, osláv či dovoleniek. No a keď sa zotmie, príjemne svieti.

 

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Ako si vyrobiť štýlovú svetelnú foto-girlandu

 

Potrebujeme:

svetelnú reťaz alebo špagát

2 malé klince

štipce (drevené)

vytlačené fotky (ja som sa rozhodla pre čiernobiele) 

kladivo, nožnice

 

Špagát pripevníme 2 klincami na stenu tak, aby v strede mierne prevísal. Následne okolo šnúry omotáme svetelnú reťaz (odporúčam reťaz na baterky – takto ju môžeš umiestniť kdekoľvek bez ohľadu na to, či máš po ruke zásuvku). A teraz prídu na rad drevené štipce, ktorými popripíname naše „BEST OF” snímky.

 


 

 

Tipy na záver:

  • Drevené štipce na bielizeň si môžeme nafarbiť vo farbách interiéru ladiac s doplnkami, ozdobiť ich vzormi alebo písmenkami. Takto si celú dekoráciu „vypimpujeme” k dokonalosti.

  • Ak nemáš po ruke svetelnú reťaz ani štipce, pomôž si špagátom a papierom. Nastrihaj si z papiera štvorce (počet závisí od toho, koľko fotiek chceš na girlandu zavesiť). Do vystrihnutých štvorcov spravíš dierkovačom dva malé otvory a nalepíš na ne vybrané fotky. Prevlečieš cez ne špagát, pripevníš na stenu a hotovo.
  • Ak doma narýchlo nenájdeš ani žiadne vhodné fotky, lebo ich archivuješ v počítači, jednoducho ich nahraď pohľadnicami.

 

 

Veľa zábavy pri výbere fotiek a nezabudni: fantázii sa medze nekladú.

 

 

Foto: Lucididit

YouTube aktivieren?

Auf dieser Seite gibt es mind. ein YouTube Video. Cookies für diese Website wurden abgelehnt. Dadurch können keine YouTube Videos mehr angezeigt werden, weil YouTube ohne Cookies und Tracking Mechanismen nicht funktioniert. Willst du YouTube dennoch freischalten?