Najjednoduchšie nápady sú častokrát tie najlepšie. Ak sú ešte aj trendy, máte vyhraté. A čo ak vám poviem, že toto dokáže naozaj každý? Neveríte? Tak sa pozerajte.

 

 Na výrobu nástennej dekorácie potrebujeme:

3 x plátno/kanvas v tvare štvorca (veľkosť plátna závisí od vašich osobných preferencií)

3 odtiene zelenej farby (ale nič sa nestane keď ostanete pri jednej)

list zelenej izbovej rastliny (ideálna je monstera, fikus, palmový list, papradie…)

lepiacu pištoľ

špagát alebo tenšie lano

ochrannú maliarsku podložku na podlahu

jednorazové rukavice


 

Na výrobu obrazu môžete použiť prakticky akýkoľvek list zelenej izbovej rastliny. Najlepšie a najjednoduchšie sa pracuje s listami väčšej plochy ako je monstera, papradie alebo palmový list. Rovnako však môžete siahnuť po fikusovom liste alebo liste banánovníka alebo svokrinom jazyku.

 

 

 

Ideme na to:

1. Predtým než začnete s výrobou vašej dekorácie, vysteľte si podlahu ochrannou maliarskou fóliou a natiahnite si rukavice, aby ste následne nemali zbytočne veľa práce s odstraňovaním farby.

2. Na fóliu si poukladajte kanvas (teda maliarske plátno) a pripravte si farbu. Ak máte len jednu, nie je čo riešiť, no ak máte tri, štyri odtiene zelenej, jednoducho ich vytlačte jednu cez druhú (v žiadnom prípade ich však nemiešajte!).

3. Vezmite list, namočte ho do farby a otlačte na kusy plátna. Raz sprava, raz zľava, potom z obidvoch strán (ako na obrázku nižšie) alebo si zvoľte inú techniku a otlačte list viackrát. Tu si viem dobre predstaviť paletu viacerých farieb. Povedzme, že by ste otlačili list v zelenej farbe, potom v žltej alebo svetlo zelenej. Takto si viete vyrobiť zaujímavú viacfarebnú dekoráciu a dať jej úplne iný nádych. Po tomto umeleckom výkone už len nechajte farbu dobre zaschnúť.

4.Keď je povrch suchý ( uistite sa, že sa tak naozaj stalo, inak by ste si mohli celé dielo znehodnotiť), otočte obrázky naruby a spojte ich špagátom za použitia lepidla (ako na obrázku vyššie). Ideálne je použiť taviacu lepiacu pištoľ, pri ktorej lepidlo zaschne ihneď. Pri poslednej (vrchnej) časti obrazového tria odstrihnite špagát tak, aby ste ho vedeli spojiť uzlíkom alebo mašličkou. V tomto momente je vaše dielo dokonané. Na stenu s ním!

IMG 2580 1 e1541092099686 - To je nápad! Vyrobte si nástennú dekoráciu v štýle botanical

 

Tak čo, mala som pravdu?

Pozrite si aj ďalšie obrazy z mojej galérie TU.

 

Foto: Lucididit, Unsplash