Nepremokavý kvetináč z papierovej tašky? Blbosť, poviete si. Nuž a čo ak vám poviem, že sa to dá? Skôr, ako sa necháte uniesť pochybnosťami, poďme sa pozrieť ako na to:

 

Potrebujeme:

papierovú tašku

vodeodolnú samolepiacu fóliu (čiernu)/ známa aj ako kontaktný papier

písmenkovú šablónu (cca 10mm)

čiernu fixu (permanent maker)

nožnice

priesvitnú obojstrannú lepiacu pásku

 

IMG 20210515 093446 scaled - TOP TIP: Nepremokavý kvetináč z papierovej tašky

 

Postup:

V prvom rade taške odstrihneme rúčky. Potom ostrihneme aj dno (presne tam, kde sa nachádza posledný ohybný spoj). Ostane nám prakticky taška s otvorenou vrchnou i spodnou časťou. Následne ju prestrihneme aj zvisle (napríklad v strede prednej alebo zadnej časti), čím nám vznikne iba holá papierová plocha. Tú odmieriame a v tej istej veľkosti na ňu nalepíme vodeodolnú samolepiacu fóliu.  

 

Obe koncové strany (ktoré vznikli zvislým prestrihom) teraz opäť spojíme a budeme sa snažiť celý proces akoby zvrátiť a nanovo vyskladať tašku. Predstavte si akoby sme sa snažili všetko pretočiť naspäť. Oba konce teda opäť spojíme, a síce priesvitnou obojstrannou lepiacou páskou, ktorú nalepíme na vrch jedného a spodok druhého konca. Preložíme kvázi stranu na stranu a spojíme ich obojstrannou páskou.

 

IMG 20210515 093228 1 1 scaled - TOP TIP: Nepremokavý kvetináč z papierovej tašky

 

Teraz budeme opäť musieť vytvoriť taškové dno. Pokojne si vezmite na pomoc dno, ktoré sme boli odstrihli. Začneme tým, že spodnú časť prehneme, následne prehneme i boky a potom i hornú a dolnú čast a opäť spojíme obojstrannou lepiacou páskou.

 

Teraz príde na rad písmenková fólia, pomocou ktorej si na prednú časť napíšeme nejaký milý text, ako napr. GROW, PLEASE, DON´T DIE a pod… Potom tašku zámerne pokrčíme, opäť narovnáme a následne sa budeme snažiť preložiť aj vrchnú stranu podobne ako keď vyhŕňame rukávy. Ale lepšie viackrát vidieť ako raz čítať, a preto si môžete postup pozrieť i TU:

 

Tak a dielo je dokonané! Čo poviete na výsledok?

 

Foto: Lucididit