Akú najnetradičnejšiu zmrzlinovú príchuť ste už ochutnali? Ja som si vlani nenechala ujsť najvychýrenejšiu zmrzlinu sezóny, HIT leta, netradičnú čiernu zmrzku z kokosu a čierneho uhlia. Dnes už nie je problém pochutiť si aj na takých crazy kombináciách ako je cvikla s malinou, cereálie so zeleným banánom, mak s višňami  či citrón s bazalkou. No a keďže leto už pomaly klope na dvere a ja sa kvôli špeciálne upravenému jedálničku sladkým mliečnym dobrotám vyhýbam, urobila som si doma vlastnú  receptúru. Je vegánska,  paleo a bez mlieka! No napriek tomu fantasticky krémová a nadýchaná. Kokosovo-limetková zmrzlina s pečenými čerešňami. Ak ľúbite kokos ako ja, tomuto zdravému pokušeniu určite neodoláte. Koniec-koncov, nemáte prečo, veď hrešiť sa dá aj bez výčitiek!

 

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Vegánska kokosovo-limetková zmrzlina s pečenými čerešňami Potrebujeme:

 

1 plechovku kokosového mlieka

5 lyžíc strúhaného kokosu

1 limetku

čerešne (za hrsť/ dve)

agávový sirup

1 lyžicu trstinového cukru

kardamon

kúsky orechov (na zdobenie)

 


 

A ideme na to:

Najprv si spracujeme čerešne. Rúru si predhrejeme na 220 stupňov, čerešne dôkladne umyjeme, zbavíme kôstok a nakrájame na polky alebo štvrtinky. Poukladáme ich na plech vystlaný papierom na pečenie a posypeme aromatickým kardamonom a trstinovým cukrom, ktorý počas pečenia nádherne skaramelizuje. Pečieme 10 až 15 minút.

 

Zmrzlinu si pripravíme zmiešaním kokosového mlieka so strúhaným kokosom. Do zmesi pridáme pár kvapiek agávového sirupu (podľa chuti) a zohrejeme v hrnci (chuť kokosu tak bude o niečo intenzívnejšia. Tento krok však môžete aj pokojne vynechať). Po krátkom zohriatí odstavíme a necháme vychladnúť. Vtedy do kokosovej zmesi vytlačíme šťavu z pol limetky, pridáme pečené čerešne a premiešame (časť si môžete odložiť na zdobenie). Takto pripravenú zmes si nalejeme do nanukových formičiek alebo do potravinovej nádoby a vložíme do mraziaceho boxu. Vychladenú zmrzlinu si môžete vychutnať ako nanuk alebo podávať ako zmrzlinový pohár, ktorý ozdobíte zvyškom pečených čerešní, kúskami orieškov  a lístkami melisy alebo čerstvej bazalky. 

 

Mňam!

#SUMMERVIBES

 

yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7 - Vegánska kokosovo-limetková zmrzlina s pečenými čerešňami

 

 

Foto: Lucididit, Unsplash

YouTube aktivieren?

Auf dieser Seite gibt es mind. ein YouTube Video. Cookies für diese Website wurden abgelehnt. Dadurch können keine YouTube Videos mehr angezeigt werden, weil YouTube ohne Cookies und Tracking Mechanismen nicht funktioniert. Willst du YouTube dennoch freischalten?